Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Rulmanlar ve Bilyalar
Dünya Magnet, rulmanlar ve bilyeler kategorisinde uzman bir firmadır. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen ürünler, düşük sürtünme katsayısı ve yüksek performans sağlar. Geniş ürün yelpazesi, farklı endüstriyel uygulamalar için uygun seçenekler sunar. Çeşitli boyutlarda ve özelliklerdeki rulmanlar ve bilyeler, dayanıklılık ve uzun ömür sağlar. Dünya Magnet ile rulman ve bilye ihtiyaçlarınızı karşılayın ve yüksek kalite standartlarına sahip ürünlerin keyfini çıkarın.

RULMANLAR  VE BİLYELER

Rulmanlar yapısal olarak bir iç ve dış bilezikten oluşan, aralarında bilye adı verilen metal topların bulunduğu makine parçasıdır. Rulmanların görevi temel olarak birbirlerine dönme hareketi ile bağlı olan iki silindirik parçanın aralarında oluşan sürtünme kat sayısını en aza indirerek bu sürtünmeden doğan aşınmayı ve iş kaybını düşürmektir. Metal topların içinde ve dışında bulunan bilezikler birbirine ters yönlerde hareket ederek dönme eylemi gerçekleştirirler.
  Rulmanların kullanılmalarındaki temel amaç mekanik parçalar arasındaki sürtünmeyi en aza indirmek ve en az güçle daha çok iş üretmektir. Bilyeli rulmanlar bu çalışma prensipleriyle daha az soruna uzun süre kullanım imkanı sunarlar.
Rulmanların oldukça geniş bir kullanım alanı vardır. Günümüzde kara, hava, deniz taşıtlarında, raylı sistemlerde, beyaz eşyalarda, havalandırma sistemlerinde, bisiklet tekerleklerinde, küçük ev aletlerinde, iş makinelerinde, vinçlerde ve madencilik sektörü gibi çok geniş bir sahada kullanılmaktadırlar.
Rulmanların, kullanım alanlarına göre oynak bilyeli rulmanlar, eksenel bilyeli rulmanlar, eğik bilyeli rulmanlar, açısal temaslı bilyeli rulmanlar, konik makaralı rulmanlar, silindirik makaralı rulmanlar, oynak makaralı rulmanlar, eksenel makaralı rulmanlar gibi temel gruplara ayrılırlar.

Rulman Bilyası Nedir | Rulmanların Bakımı           

 Rulmanların kullanımı sırasında gerektiği gibi bakım ve yağlama yapılmadığı durumlarda ya da rulmanlara kapasitelerinin üzerinde bir yüklenme yapıldığında veya montajdan kaynaklı hatalardan dolayı zaman içinde arıza ve deformasyon gözlenebilmektedir.
Rulmanlar belirlenen şartlarda kullanıldıkları müddetçe çalışma ömürleri oldukça uzun olacaktır. Yine de farklı sebeplerle hasar gören rulmanlar deformasyonlarının durumuna göre farklı onarılma imkanına sahip olabilmektedir.
Rulmanlar kullanıldıkları alanlarda ciddi bir öneme sahip oldukları için kontrollerinin düzenli olarak yapılması gerekir. Herhangi bir eksen kayması yaşandığında vakit kaybetmeden müdahale edilmesi gerekir ki beklenmedik bir anda arızalanmanın önüne geçilebilsin. Rulmanlarla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için www.dunyamagnet.com  sitemizi ziyaret edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.