Silikon Yapıştırıcı

Neodyum Mıknatıs
 

Silikon Yapıştırıcı

Çok çeşitli yapıştırıcılar mevcutken, silikon yapıştırıcı işlev bakımından daha iyidir. En son teknolojiye uygun üretilmiş silikon yapıştırıcılar, eşsiz esneklik ve son derece yüksek ısı direnci sağlar. Bu sayede elektrikli, elektronik, otomotiv, havacılık ve inşaat endüstrilerinde ve diğer sektörler için de geniş bir uygulama yelpazesine uygundur. Silikon yapıştırıcılar iki bileşenli sistemler, sadece havadaki nemle sertleşen tek bileşenli sistemler, UV ışığına veya basınca duyarlı sürümlere maruz kalan kürle sertleşen yapıştırıcılar içeren çeşitlerde mevcuttur. Çok az temas basıncı olan yüzeylere yapışır.
 

Şeffaf Soğuk Silikon

Genel olarak kullanıcılar yüksek sıcaklıklara dayanabilen bağlar üretmek için silikon yapıştırıcılara gereksinim duyabilir. Su ile sertleştikten ve kimyasallara direnç gösterdikten sonra bile esnek kalabilir. Bununla birlikte her tip silikon yapıştırıcısı kendi avantajlarını da sunmaktadır. Tek bileşenli sistemler karışım gerektirmeden ve oda sıcaklığında kürlenebilme özelliğine sahip olmanın rahatlığını vurgular. İki bileşenli bir sistemin karıştırılmasını gerektirse de bazı uygulamalar için gerekli olabilecek tek parça sistemlerden daha kalın bölümlerde sertleşebilir. UV veya radyasyonla kürlenmiş silikon yapıştırıcılar, ilave ısıtma veya aşırı ısı üretimi olmadan kürlemek için UV lambaları veya elektron ışını kullanır. Şeffaf soğuk silikon mükemmel elektriksel özelliklere sahiptir. Yüksek dielektrik dayanımı ile yalıtıcı veya tersine elektriksel olarak iletken olacak şekilde formüle edilebilir. Bir kısım silikon yapıştırıcılar, asetik asit gibi aşındırıcı bir öğe açığa çıkarır. Ancak tamamen aşındırıcı olmayan ve elektronikle kullanılabilen özel formülasyonlar vardır. Bunlar genellikle elektronik devre kartları için uygun bir kaplama olarak kullanılır. Silikon sistemler aynı zamanda hem cihazlarda hem de elektronik cihazlarda kabloları ve sensörleri yalıtmak için kullanılır.
 

Sıvı Silikon Yapıştırıcı

Silikon yapıştırıcı uygulamaları ev işlerinde yapıştırmaya ve sızdırmazlığa kadar sürdürür. Eşsiz özellikleri, ticari yazıcılar için bileşenlerin montajından tıbbi kateterlerin yapıştırılmasına kadar çok çeşitli uygulamalar için idealdir. Suya ve diğer kimyasallara dayanma kabiliyetleri sayesinde, taşımacılık endüstrisindeki contaları ve motorları yalıtmak için silikon sistemler kullanılır. Elektronik uygulamalarda saksı ve soğutucu takmak için de kullanılırlar. Sıvı silikon yapıştırıcı söz konusu olduğunda birçok seçenek sunmaktadır. En popüler ürünlerimizden biri, aşındırıcı olmayan türevde yapıştırıcılardır. Optik olarak net ve tıbbi uygulamalar ve biyouyumluluk için USP Sınıf VI şartnamelerine uygundur. Dikkat çekici başka bir silikon sistemi olan yapıştırıcılar termal olarak iletken, elektriksel olarak yalıtkan, aşındırıcı olmayan ve ısı transferi için uygundur.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.